تحقیقات(R&D)
در جوامع امروزي دستيابي به تكنيك هاي علمي و صنعتي متشكل از نرم افزار و سخت افزارهاي كاربردي در زمينه هاي علوم زميني، فضايي، نظامي و ... امري اجتناب ناپذير مي باشد و هر روز اين علوم از يكديگر سبقت مي گيرند و اين رقابت در كشورهاي مترقي بيشتر به چشم مي خورد و كشورهاي توسعه نيافته و در حال توسعه نيز از اين رقابت دور نمانده و گاها” گوي سبقت را در هر يك از زمينه هاي انفورماتيك سخت و نرم از ديگر رقبا ربوده اند و كشور عزيزمان ايران در اين ميان جاي خاص و ويژه اي در جهان دارد كه از چشم هيچ اهل علمي دور نمي باشد. بخش تحقيقات شركت صنايع الكترونيك زعيم به پشتوانه طرح هاي ملي و دفاعي مطرح شده و با تكيه بر نيروهاي متخصص و كارآمد توانسته است نقش چشمگيري در ارائه خدمات فني و مهندسي بر عهده داشته باشد.
ارتباطات(Communication)
اين بخش فعاليت خود را از سال 1379 آغاز نموده و انجام بيش از 46 پروژه بزرگ مخابراتي موفق براي شركت هاي معظم مخابراتي در رزومه كاري اين بخش ثبت شده است . لازم به ذكر است اجراي بزرگترين شبكه انتقال نوري در تاريخ كشور و با استفاده از فناوري ASON+DWDM ، براي شركت ارتباطات زيرساخت كه قادر به ارائه انواع سرويس هاي صوت، ديتا و ويديو به صورت همزمان و با قابليت تعريف SLA مي باشد نيز از ديگر فعاليت هاي مهم شركت زعيم براي معرفي فناوريهاي جديد مخابراتي در ايران مي باشد .
کارخانه(Factory)
كارخانه صنايع الكترونيك زعيم با كادر فني مجرب ، متشكل از كارشناسان فني و مهندسي ، تكنسينهاي با تجربه ، استادكاران و صنعت گران در دو بخش اصلي مكاترونيك و الكترونيك در زمينه طراحي و ساخت تجهيزات مخابراتي و توليد بردهاي الكترونيك فعاليت دارد ، همچنين اين كارخانه با نظارت دقيق كارشناسان واحد طرح و مهندسي خود به روش Outsourcing از توانمنديهاي ابزاري و فني خارج از مجموعه(پيمانكاران متخصص) ، جهت نيل به اهداف توليد و صرفه جويي در زمان بهره مي گيرد .
مخابرات و سیگنالینگ(Communication and Signaling)
بخش مخابرات و سیگنالینگ با سابقه بيش از 30 سال و بكارگيري پرسنل مجرب ، باسابقه ترين بخش شركت زعيم به شمار مي رود اين بخش با همكاري شركت هاي معتبر بي نظير و با بهره گيري از تيم هاي تخصصي و حرفه اي خود ، محصولات و خدمات مورد نياز مشتريان در زمينه ارتباطات راديويي حرفه اي ( PMR )، لينك هاي راديويي ، شبكه هاي VSAT و سيستم هاي SCADA را فراهم مي نمايد.
مهندسی و توسعه فناوری(Engineering and Development Technology)
بخش مهندسی و توسعه فناوری با بهره گيري از تجارب مهندسي و اجرايي موجود در شركت به منظور گسترش دامنه فعاليت ها در زمينه شبكه هاي مخابراتي و انتقال داده ها، ساختاري منظم و منسجم براي به انجام رساندن پروژه هاي بزرگ و ملي ايجاد نموده است .همچنين با تكيه بر توان مهندسي پرسنل بخش براي ايجاد يك هسته متمركز فني و اجرايي با كمك برون سپاري بخشهاي تفكيك شده پروژه ها ، طراحي و به انجام رساندن پروژه هاي بزرگ ميسور گشته است. اين بخش جهت گيري لازم براي ايجاد كسب و كار جديد در شركت و برقراري رابطه تجاري با شركتهاي داخلي و خارجي فعال در بازار مخابرات و فناوري اطلاعات كشور را دارد همچنین این بخش جزء معتبرترين مراكز ارائه كننده سيستمهاي مختلف ايمني و حفاظت الكترونيك در ايران مي باشد.بهره گيري از جديدترين تجهيزات تكنولوژي روز جهان و رعايت استاندارهاي مرتبط از نقات قوت واصولي است كه در تمام مراحل پروژه مد نظر كارشناسان اين بخش قرار مي گيرد .